Günaydın Turizmin temelleri, Mustafa Günaydın ve kardeşlerinin 1960‘li yılların sonunda Karadeniz’in güzel illerinden Trabzon’dan İstanbul’a gelmesi ve İstanbul’ da personel taşımacılığındaki ihtiyacı fark etmesiyle başlar.

Günaydın Turizm, 1970-72 yılları arasında İstanbul’ da ki ilk personel taşımacılığını hizmete sunar. Bir arabayla başladığı personel taşımacılığında, kısa sürede güven veren hizmetleri ve samimi duruşuyla 1500 araçlık bir filoya ulaşır. Hizmet ağına Şişe Cam, Otomarsan, Vakko, Otosan, Kale Kilit, Eczacıbaşı, Sabancı Holding gibi onlarca özel kurumları katan Günaydın Turizm, kamu idarelerinde ki %90’lık hizmet payını da katarak (İski, THY, Ptt, Belediyeler, Türk Telekom, SSK gibi) ülkemizde yeni bir dönemin başlamasına sebep olur. Hızla büyümeye devam eden Günaydın turizm, yeni atılımlarıyla, 1985 – 1993 yılları arasında şehirler arası yolcu taşımacılığı işleri yapar. İlklerin firması olma özelliğini taşıyan Günaydın turizm 1990’ lı yıllarda Hollanda’dan çift katlı yolcu otobüsleri getirerek sektöre yeni bir boyut kazandırarak İstanbul merkezli Ankara, Trabzon güzergahlarında hizmet vererek, yolcularından aldığı destekle sağlam temeller üzerinde yoluna devam eder.

İBB nin 2010 yılında ihalesini yapmış olduğu Havalimanlarından şehir içine yolcu taşıma işini HAVATAŞ-HAVABUS markası ile alan Günaydın Turizm yılda yaklaşık 5.5 milyon yerli ve yabancı turist taşımaktadır.

Günaydın Turizm, kaliteli hizmetin tüm gereklerini yerine getirerek taşıma, turizm, denizcilik ve tekstil alanlarında güvenilir ve ayrıcalıklı hizmet anlayışından ödün vermeden, her an yeniliğe açık hizmet anlayışıyla sektörünün en iyilerinden olmaya devam ediyor.

İstanbul Konfor Bir Günaydın Turizm Şirketler Grubu Kuruluşudur.